Araç Kaplama Uygulaması

Araç Kaplama Nedir?

Aracının özellikle; renginden, görüntüsünden, dizaynından, tasarımından memnun olmayan veya kişisel zevki için yenilik isteyen araç sahiplerinin kaporta üzerine boya işlemi yaptırmadan tamamen folyo ile kaporta sacının kaplanması işlemine Araç Kaplama denir. Araç kaplama eski dönemlerde genellikle ticari araçlarda (taksi, dolmuş vb.) ağırlıklı olarak tercih edilirdi. Bunun sebebi, araca folyo kaplama işlemi yaptırıldıktan sonra farklı bir müşteriye aracın satışı durumunda değerinin düşmemesi içindi. Artık günümüzde birçok araç sahibi, aracının hem dizaynı hem de daha estetik bir görünüme kavuşması için (araç o km olsa dahi) araç folyo kaplama/renk değişim hizmetini tercih etmektedir.

Seramik Kaplama
Seramik Kaplama 2

Aracın boyasına müdahale etmeden, kaporta üzerine çeşitli yöntemlerle yapılan kaplama işlemidir. Genellikle otomobilin boyasında oluşabilecek solma, aşınma, çatlama, soyulma veya dökülme gibi tahribatları engellemek amacı ile kullanılan bir uygulamadır. Günlük hayatta araçlarımız sürekli olumsuz dış etkenlere maruz kalır. Özel bir garajınız var ise ve araç genelde garajda ise yıpranma süresi daha uzun olabilir; fakat böyle bir durum söz konusu değilse aracınızın boyası dış etkenlerden hızlı etkilenir, zamanla matlaşır, çizilir ve ilk günkü görüntüsünden hızla uzaklaşır. Böyle bir durumda araç kaplama, ihtiyacınıza karşılık veren çözümlerden birisidir.

Aracınızın renginden, görüntüsünden, dizaynından, tasarımından memnun değilseniz; aracınızın orijinal boyasının korunmasını ve ilk günkü gibi parlamasını istiyorsanız; çizilmeye ve ufak darbelere karşı aracınızı korumak istiyorsanız veya aracınızın mevcut durumundan sıkıldınız ve yenilik istiyorsanız, araç kaplama tam size göre. Kaporta üzerine boya işlemi yaptırmadan, folyo ile kaporta sacının kaplanması yöntemi ile istediğiniz renkte bir araca kavuşabilirsiniz.