Boya Koruma Uygulaması

Boya Koruma Nedir?

Günlük kullanımlarda arabaların yüzeyleri siz farkında olmasanız da kuş pisliği, güneş lekesi, toz ve reçine artıkları gibi boyaya zarar veren tehlikelere maruz kalıyor. Kullanıma bağlı olarak oluşan yüzey çizikleri için pasta cila gibi uygulamalara başvursanız da daha kalıcı ve detaylı bir çözümün var olduğunu da göz ardı etmemelisiniz. Arabanıza boya koruma işlemi yaptırarak pasta cilanın geçici şıklığını sürekli hale getirmek mümkün.

Boya koruma işlemi gerçekten faydalı mı diye düşünüyorsanız bundan emin olabilirsiniz. Çünkü boya koruması boyanın üzerindeki vernik tabakasının üzerinde ikinci bir katman oluşturarak oluşabilecek çizik, oksitlenme ve asit lekeleri gibi kusurların boyaya ulaşmasını engelliyor. Ayrıca kaliteli bir şekilde yapılan boya koruma işleminin aracınızın değerini artıracağını da bilmenizde fayda var.

Uygulanan koruma işlemleri süreklilik anlamında birçok farka sahip olabiliyor. Örnek vermek gerekirse, boya koruma işlemleri arasında en uzun dayanıklılığa sahip olanı seramik kaplamalar oluşturuyor. Nano teknoloji kullanılarak yapılan seramik kaplama uygulaması üç yıla kadar aracınızın yüzeyini koruyabiliyor. Yüzeyi su tutmayan bir yapıya büründüren seramik kaplama sayesinde hem lekelerin yapışmasını hem de ultraviyole ışınların olası zararlarını önleyebilirsiniz. Bu şekilde aracınızın daha parlak ve şık görünmesini sağlayarak ilk günkü güzelliğini yakalamasına da yardımcı olabilirsiniz