Cam Filmi Uygulaması

Cam Filmi Nedir?

Siz de arabanızı ilk günkü güzel görünümüne kavuşturmak için farklı metotlar deniyor olabilirsiniz. Kimi zaman düzenli yıkama kimi zaman da kusurları örten aksesuarlar bir arabanın eskisinden daha iyi olmasını sağlayabiliyor. Arabaların daha estetik görünmesini sağlayan bir diğer uygulama da cam filmi. Cam filmi uygulaması genellikle estetik kaygılarla yapılıyor olsa da daha fazlasını temsil ediyor. Şimdi gelin cam filmi nedir ve neden yapılır sorularının cevaplarını inceleyelim.

Seramik Kaplama
Seramik Kaplama 2
  • Cam filmleri güneşten gelen zararlı ultraviyole ışınları filtreleyerek izolasyon görevi görüyor. Bu da araç koltuklarının veya gövde bölümünün solmasını önlüyor.
  • Güneş ışığını engelleyerek yaz aylarında klimanın daha kolay soğutmasını sağlıyor.
  • Camın çizilmesini ve darbe aldığında kolaylıkla parçalanmasını önlüyor.
  • Sürücü ve yolcuları gölgeleyerek gizlilik ve mahremiyet sağlıyor. Bu aynı zamanda arabada bırakılan eşyaların görünür olmasını engelleyerek çalınma riskini de düşürüyor.

Cam filmi ile ilgili birçok bilgi kirliliği mevcut. Son yılların en tartışmalı konularından biri haline gelen cam filminin yasak olup olmadığı meselesine de bir açıklık getirmek gerekiyor. Herkesçe merak edilen bu sorunun cevabı hayır. Ancak cam filmi kullanabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Karayolları Trafik Yönetmeliği’ne göre takılan cam filmlerinin sürücünün görüşünü engellemeyecek şekilde olması gerekiyor.