Döşeme Koruma Uygulaması

Döşeme Koruma Nedir?

Aracınız yeniyken ya da detaylı iç temizlik ve sterilizasyon işleme yapıldıktan sonra gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde aracın iç kısmında bulunan kumaş ve vinly döşemelerinin kirlenmesini ve toz tutmasını bununla birlikte sıvı geçirgenliği engeller. Koltuk ve döşeme üzerine dökülen her nevi sıvının yüzey üzerinde kalmasını sağlayıp emilmesini engeller. Kirlenen yüzeylerin zahmetsizce temizlenmesini sağlar. Detaylı iç temizlik ve sterilizasyon işlemi ile birlikte uygulandığı takdirde uygulanan yüzeyleri ilk günkü görünümüne kazandırır.

Koltuk ve Döşeme Koruma uygulaması, aracınızın iç alanlarını kalıcı lekelerden korumak üzere uygulanan özel bir sistemdir. Bu uygulamada; koltuklara, kapılardaki kumaş döşemelere, yer ve bagaj halılarına uygulanan özel tekstil koruyucu maddesi; yağ, su vb. sıvı maddelerin kumaşın içine nüfuz etmesini engeller.

Koltuk ve Döşeme Koruma uygulaması, döşemenin renk, doku ve kaliltesinde herhangi bir değişiklik yapmaz. Vinil (Plastik) yüzeylere uygulanan koruyucu ise, bu yüzeylere herhangi bir parlaklık katmadan lekenin gözeneklere işlemesini engeller.

Koltuklar deri ise derinin esneklik ve yumuşaklık özelliğinin yitirilmemesi, derinin kuruyup çatlaması önlenir. Deri aksamların ilk günkü canlılığının korunması sağlanır. Koltuklar kumaş ise ,Yapılan koltuk koruma sayesinde, koruma araç koltuklarının kumaş liflerini sararak kirin nüfuz etmesini engeller. Kumaşın rengine ve dokusuna zarar vermez. Araç içerisinde oluşabilecek su ve yağ bazlı lekeler kolayca müdahale edilebilir hale gelir. Uygulama sayesinde araç içinde koruma sağlandığından aracınızın 2.nci el değeri değer kaybına uğramaz.