Kaput Koruma Uygulaması

Kaput Koruma Nedir?

Araç ister seyir halinde ister park halinde olsun, kısa zamanda dış koşullardan zarar görebilir. Aracın görebileceği zararların maliyetleri ve onarım süreleri dikkate alındığında etkili koruma yöntemleri ile bu durumlardan korunmak mümkündür.

Geleneksel koruma yöntemleri, folyo kullanılması ya da böcek brandaları korumanın yanında aslında aracınızın boya yüzeyine renk tonlarındaki farklılaşma ya da matlaşma gibi farklı zararlar da verebilir.

Seramik Kaplama 2

Araçların seyir halindeyken taşlardan en çok etkilenen bölümü kaputtur. Bu uygulama; taşların kaputa zarar vermesini önler. 

Ön kaput koruma filmleri aracın boyasını güneşin zararlı ışınlarını izole ederek korur. Kuş pisliği, böcek lekeleri ve yağışlardan kaynaklanan zararları engellemeye yardımcı olur.

Kaput koruma filmlerinin sayısız faydası olsa da hala araç sahipleri tarafından şüpheyle yaklaşılan bir işlem. Kaput koruma filmi boyaya zarar verir miya da renk farkı olur mu gibi tereddütleri hemen her sürücüden duymak mümkün. Eğer film uygulaması profesyonel bir ekip tarafından kaliteli bir malzeme ile yapılırsa boya üzerinde herhangi bir zararı olmayacağını söylemek gerekiyor. Çünkü kaliteli boya filmleri otomobil üreticilerinin de onayından geçerek belirli standartlar çerçevesinde üretiliyor