Sterilizasyon Uygulaması

Sterilizasyon Nedir?

Günümüzde yaşam alanlarımızda hijyen standartlarını yüksek tutmak eskisinden daha önemli bir noktaya gelmiştir. Virüs ve bakteri kaynaklı hastalıklar gün geçtikçe insan sağlığını daha çok tehdit etmektedir. Bu nedenle araç kabin içi sterilizasyonu önemli bir gereklilik haline gelmiştir. En temel anlamda aracınız içinde bulunan, solunum sırasında size zarar verecek ve ileriki zamanlar için bunu hastalığa çevirebilecek mikrop, bakteri ve virüslerden arındırılması işlemidir. 

Araç içerisinde en çok dokunulan alanlar kapı kolları, ayna, direksiyon, vites, klima ve ön panel gibi bölgelerdir. Araç içindeki zemin ise dışarıdan içeriye alınan kir ve mikropların içeriye taşındığı bölgelerdir. Buralardaki kirler dışarıda temas ettiğimiz her yerden, özellikle sokak, tuvalet gibi alanlardan araç içine taşınarak otomobilin her yerine yayılır. Araç içerisindeki tüm yolcuların sağlığını tehdit eder.

Araç içindeki kötü kokular, virüs ve bakteriler teknolojik araçlar kullanılarak temizlenmektedir. Araç içi dezenfeksiyonu ile araç içine sinmiş kötü kokular ve zararlı bakterilerden kurtulmak mümkün. Ozon gazı diğer dezenfektan yöntemlerine göre daha etkilidir. Ozon organizmaları hücre duvarlarını parçalayarak bilinen bütün virüs, bakteri, mantar, maya ve küf çeşitlerini için yok edici etkiye sahiptir.